Σάββατο 27 & Τρίτη 30 Ιανουαρίου 8:30 μμ
Δημοτικό Θέατρο Άνδρου
Με χορηγία ελεύθερη η είσοδος ![](https://www.androsfilm.gr/wp-content/uploads/2021/12/logo-moraiti-legasies.png)
![](https://www.androsfilm.gr/wp-content/uploads/2021/12/logo-moraiti-legasies.png)
Mεταατομική αγάπη
Amore Postatomico : https://www.imdb.com/title/tt28437348/
Ιταλική ταινία του 2023 | Εγχρ | Διάρκεια: 106’,
σκηνοθεσία Βιντσένζο Καϊάτσο
με τους: Βιρτζινία Απιτσέλα, Λουντοβίκο Τζιραρντέλο, Ντάβιντε Μαρότα.
![Πέμπτη πάμε σινεμά με «Amore Postatomico» - Ηπειρωτικός Αγών](https://www.agon.gr/wp-content/uploads/2023/07/Amore-Postatomico-2-960x810.jpg)
Η ταινία αφηγείται την ιστορία της Τίττι, που βρίσκεται εν μέσω μιας πρωτόγνωρης κρίσης, καθώς ένα προσωπικό της ερωτικό βίντεο διακινείται δημόσια στο διαδίκτυο. Η Τίττι είναι σχεδιάστρια βιβλίων κόμικ και εργάζεται για ένα γνωστό εκδοτικό οίκο της Νάπολι. Ζει με τη μητέρα της, η οποία από την πρώτη στιγμή της συμπαραστέκεται στην τραγωδία της και αντιμετωπίζει σθεναρά τις προσβολές που της έρχονται πια από όλα τα μέρη του κόσμου. Ξαφνικά, η ζωή της Τίττι
διασταυρώνεται με εκείνη της Μιλέβα, ηρωίδας του κόμικ «Amore Postatomico», το οποίο σχεδιάζει η ίδια η Τίττι μαζί με τον φίλο και συνεργάτη της Λορίς.
Από τη μία βρίσκεται ο πραγματικός κόσμος της Τίττι, όπου τα κοινωνικά δίκτυα αντικατοπτρίζουν την αδυσώπητη δύναμη του διαδικτύου. Στον αντίποδα βρίσκεται ο φανταστικός κόσμος της Μιλέβα, που διαδραματίζεται σε ένα δυστοπικό μέλλον, στο οποίο ο φυσικός κόσμος έχει πάψει να υφίσταται, όπως τον γνωρίζουμε, εξαιτίας της αργής εξαφάνισης της μέλισσας. Οι χαρακτήρες του φιλμ θα περάσουν από την πραγματικότητα στη φαντασία. Η Τίττι θα ανακαλύψει έτσι το κουράγιο και την εσωτερική της δύναμη μέσω της ηρωίδας της Μιλέβα.