ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ ΑΚΑΔΗΜ. ΕΤΟΥΣ 2022-2023
![](https://www.androsfilm.gr/wp-content/uploads/2023/02/syllogos-kapparias-logo-300x169.jpg)
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Καππαριάς Άνδρου θέλοντας να επιβραβεύσει τους μαθητές των μελών του που έχουν εισαχθεί σε Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα, απονέμει κάθε χρόνο και εφόσον αυτό είναι δυνατό, το χρηματικό ποσό των 1.000€ ως υποτροφία.
Σύμφωνα με το άρθρο 3 παράγρ.6 του καταστατικού και με απόφαση της Ετήσιας Γενικής Συνέλευσης καλούμε τα μέλη που πληρούν τα παρακάτω κριτήρια να υποβάλλουν τα σχετικά έγγραφα:
1) Φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας
2) Αίτηση
3) Βεβαίωση σπουδών με ημερομηνία
έκδοσης β’ εξαμήνου
4)Αριθμό λογαριασμού Εθνικής Τράπεζας ή IBAN στο όνομα του δικαιούχου.
Τα σχετικά έγγραφα θα σταλούν στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected] μέχρι την Κυριακή 30 Ιουνίου 2024.
Δικαιούχοι είναι τα παιδιά μελών έως Α’ βαθμού συγγένειας που έχουν εισαχθεί κατά το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023 σε Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα και έχουν τελειώσει οποιαδήποτε εκπαιδευτική βαθμίδα στην ελληνική επικράτεια. Εάν οι υποψήφιοι είναι περισσότεροι του ενός, το ποσό διαιρείται. Βασική προϋπόθεση είναι τα μέλη να είναι ταμειακώς εντάξει ως προς το Σύλλογο τα 3 (τρία) προηγούμενα έτη.
Σε καμία περίπτωση δεν δικαιούται υποτροφία μέλος που εγγράφεται στο σύλλογο γι’ αυτό το σκοπό.
Η υποτροφία των 1.000€ θα χορηγείται άπαξ εφόσον πληρούνται οι παραπάνω προϋποθέσεις και θα χορηγείται στον ετήσιο καλοκαιρινό χορό του Συλλόγου μας.
Σε περίπτωση που δεν ενημερωθεί κάποιο μέλος ο σύλλογος δεν φέρει καμία
ευθύνη .
Καππαριά, Πέμπτη 6 Ιουνίου 2024
Η πρόεδρος
ΜΑΝΔΑΡΑΚΑ ΟΡΣΑΛΙΑ
Ο γραμματέας
ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ