Στη δεκαετία 1950-60, παιδί ήμουν, παραθέριζα για 2-3 μήνες στα Αποίκια. Συχνά πηγαίναμε με τη μητέρα μας, πεζοπορία μέχρι την Αγία Ειρήνη. Ένα ερειπωμένο εκκλησάκι τότε. Πίναμε λίγο νεράκι από τη πηγούλα, κάναμε το σταυρό μας και πίσω. Αυτό έκανα αργότερα με τις κόρες μου. Χαίρομαι που με αξίωσε ο Θεός να το επισκεφτώ πάλι και αφού προσευχήθηκα στον ανακαινισμένο ναό, ξεναγήθηκα και χάρηκα το συνολικά σπουδαίο έργο του αγαπητού και άξιου Λευτέρη Πολέμη. Να είναι γερός και δυνατός και να βρισκόμαστε στο νησί που τόσο αγαπώ. Ντίνος Βασιλικός
Χρόνια πολλά στην Αγία ειρήνη που σήμερα είναι Ένα άλλο μεγαλύτερα έργα που έχουν γίνει στα Αποικια
Μακάρι να είχαμε καμιά δεκαριά ευεργέτες όπως το Λευτέρη Πολέμη
Μεγάλος φιλάνθρωπος Ο θεός να Του δίνει υγεία και χρόνια θζNy
Με την περιήγησή σας στο www.androsfilm.gr αποδέχεστε την χρήση cookies.Για να μάθετε περισσότερα κάντε κλικ εδώ!Δέχομαι
Privacy & Cookies Policy
Privacy Overview
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
Στη δεκαετία 1950-60, παιδί ήμουν, παραθέριζα για 2-3 μήνες στα Αποίκια. Συχνά πηγαίναμε με τη μητέρα μας, πεζοπορία μέχρι την Αγία Ειρήνη. Ένα ερειπωμένο εκκλησάκι τότε. Πίναμε λίγο νεράκι από τη πηγούλα, κάναμε το σταυρό μας και πίσω. Αυτό έκανα αργότερα με τις κόρες μου. Χαίρομαι που με αξίωσε ο Θεός να το επισκεφτώ πάλι και αφού προσευχήθηκα στον ανακαινισμένο ναό, ξεναγήθηκα και χάρηκα το συνολικά σπουδαίο έργο του αγαπητού και άξιου Λευτέρη Πολέμη. Να είναι γερός και δυνατός και να βρισκόμαστε στο νησί που τόσο αγαπώ. Ντίνος Βασιλικός
Χρόνια πολλά στην Αγία ειρήνη που σήμερα είναι Ένα άλλο μεγαλύτερα έργα που έχουν γίνει στα Αποικια
Μακάρι να είχαμε καμιά δεκαριά ευεργέτες όπως το Λευτέρη Πολέμη
Μεγάλος φιλάνθρωπος Ο θεός να Του δίνει υγεία και χρόνια θζNy