Ημέρα τιμητικών διακρίσεων η Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2022 για τον δέκατο Πανελλήνιο διαγωνισμό νέων πιανιστών και όση ώρα συνεδρίαζε η κριτική επιτροπή, οι ακροατές μέσα στο Δημοτικό Θέατρο Άνδρου είχαν την ευκαιρία ν’ απολαύσουν την Κατερίνα Πολέμη σε μουσικές και τραγούδια της σε μία πρωινή συναυλία που πρώτη φορά της έτυχε στη μέχρι τώρα καριέρα της.
Μετά τη συναυλία και λίγο πριν τις αναμενόμενες διακρίσεις ο κ. Στάθης Ουλκέρογλου εξέπληξε πραγματικά την Ντορίνα Αμωράτη και τον Σπύρο Πολέμη με δύο τιμητικές διακρίσεις για την πολιτιστική προσφορά τους με αυτό τον διαγωνισμό εκ μέρους της International Culture Federation 21st Century.
Διακρίσεις και τιμητικά διπλώματα πήραν όλοι οι νέοι διαγωνιζόμενοι για την πρόκριση τους σε αυτόν τον διαγωνισμό
στον οποίο με το τρίτο βραβείο τιμήθηκε ο κ. Παπακυριαζής Δημήτριος από τον Έπαρχο Άνδρου Δημήτρη Λάσκαρη
το δεύτερο βραβείο πήρε η κ. Καρατζάνου Ναταλία από την κ. Κατερίνα Πολέμη
και το πρώτο βραβείο η κ. Γιαννάκη Ναταλία που το παρέλαβε από την κ. Ντορίνα Αμωράτη
η εκδήλωση τελείωσε με την νικήτρια να παίζει τις “Έξι παραλλαγές στον Ανδριώτικο μπάλλο “Ο Ποταμός” του Ευάγγελου Κοκκόρη.
Ραντεβού πάλι το 2024 με το καλό !